Windows Açılışta Num Lock Sürekli Açık Hale Getirme

num lock tuşunu sürekli açık hale getirme

Siz de, Windows açılışında Num Lock tuşunun kapalı olmasından dert yanıyorsanız; bu makalemizde Windows açılışında Num Lock sürekli nasıl açık tutulacağını anlatacağım. Bu işlem çok basit ve bir defa yapıldığında, eskisinde çevirmediğiniz sürece Num Lock tuşu sürekli açık halde kalacaktır.

Num Lock Sürekli Açık Hale Getirme

1.ADIM

Bu işelm için, ilk önce Windows aramaya “regedit” yazarak kayıt defterini açmamız gerekiyor.Bu işemi “Çalıştır” ile de yapabilirsiniz. “Windows+R” kombinasyonu ile “Çalıştırı” açıp, “regedit” yazdığınızda “Tamam” bastığınızda kayıt defteri açılacaktır.

2.ADIM

Birinci işlemi yaptığınızda karşınıza çıkan “Kayıt Defteri Düzenleyicisi” ekranından “HKEY_USERS” açıyoruz, bunun altında yer alan “DEFAULT” altında bulunan “Control Panel” in altında yer alan “Keyboard”  klasörüne giriyoruz.

3.ADIM

“Keyboard” girdiğimizde karşımıza çıkan sayfadan “InitialKeyboardIndicators” çift tıklayarak açıyoruz. Karşıma çıkan ekrandan “Değer verisi” yazan yere “2147483650” bu değeri yazıyoruz ve bilgisayarı kapatıp, açtığımızda Num Lock sürekli aktif halde kalıyor. Eğer tekrar eski haline, Num Lock sürekli kapalı kalmasını istiyorsanız bilgisayarın açılışında, “Değer verisi” yerine “2147483648” bu değeri yazmanız gerekiyor.

windows açılışta num lock açık hale getirme

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*